przeskocz do treści

Filmy 2021

Po majowej rozgrzewce w ramach Akcji Eksploracji i prezentacji filmu „Z wnętrza do wnętrza” o podróżach malowideł ściennych ruszamy dalej. We wrześniu w ramach XXIII Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego zapraszamy na filmowe opowieści o ruchu. 

Wyruszymy z kamerą na Babią Górę, gdzie odwiedzimy Muzeum Turystyki Górskiej na Markowych Szczawinach. Przyjrzymy się budzącej fascynację Królowej Beskidów oraz historii jej zdobywania. Czego tam szukali pierwsi przybysze? Z jakimi warunkami się mierzyli? Co jeszcze może nas zaskoczyć w tym wydawałoby się tak bardzo rozpoznanym turystycznie miejscu? To tylko niektóre z pytań, na które szukaliśmy odpowiedzi na babiogórskich ścieżkach.

Premiera filmu Tu byłem już 11 września 2021 o godz. 10.00 na kanale YouTube i na fanpage’u MIK-u na Facebooku.

W kolejnej filmowej odsłonie Dni Dziedzictwa odwiedzimy miejsce związane z podróżą naszych myśli i dóbr – gmach krakowskiej Poczty Głównej. Choć rozwój technologii zmienił środki, jakich używamy, aby nasze słowa poszły w świat, wciąż trudno sobie wyobrazić świat bez poczty. Imponujący budynek na rogu ulic Wielopole i Westerplatte jest niemal pomnikiem tej przemiany ewoluował, pęczniał i kurczył się w zależności od tego, jak zmieniała się instytucja, dla której został wybudowany. A teraz czeka go kolejny rozdział w historii. 

Premiera filmu Bądźmy w kontakcie! już 18 września 2021 o godz. 10.00 na kanale YouTube i na fanpage’u MIK-u na Facebooku.

MAŁOPOLSKI INSTYTUT KULTURY W KRAKOWIE, ul. 28 Lipca 1943 17c, 30-233 Kraków, tel.: +48 12 422 18 84, 631 30 70, 631 31 75, NIP: 675 000 44 88 | Projekt i wykonanie | Polityka prywatności | Jeśli nie oznaczono inaczej, wszystkie materiały na stronie są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 4.0. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Małopolskiego Instytutu Kultury.