przeskocz do treści

Kościół i klasztor Pijarów w Krakowie, fot. K. Schubert MIK 2020

Ćwiczenia cielesne w plenerze

Otwarty w 1889 roku Miejski Park dra Henryka Jordana stanowił pionierskie przedsięwzięcie, naśladowane później w licznych ogródkach jordanowskich w całym kraju. Założony i sfinansowany osobiście przez Jordana, był ucieleśnieniem poglądów tego społecznika i wizjonera, dla którego rozwój fizyczny był tak samo ważny, jak rozwój umysłowy. Organizacja parku czerpała z nowoczesnych zagranicznych trendów; funkcjonowało tu aż 12 boisk wyposażonych w sprzęt sportowy, a także pawilony i infrastruktura do wszelkiego rodzaju gier i zabaw dla dzieci i młodzieży. Do dziś w tym miejscu, na ponad 22 hektarach zieleni, można w pełni realizować ideę aktywnego wypoczynku, a równocześnie poznawać historię – w myśl idei harmonijnego rozwoju ciała i ducha! 

Nasz punkt informacyjny znajduje się przy wejściu głównym do parku (obok „Jordanówki”). A w programie m.in. oprowadzania po parku z edukatorką przyrodniczą, botanikiem Piotrem Klepackim i architektem krajobrazu, kącik porad – Jak samodzielnie uprawiać zioła? oraz gry i zabawy retro.

W niedzielę, specjalnie dla rodzin z dziećmi przygotowaliśmy warsztaty Projektujemy park i spacer z przewodnikiem z Centrum Edukacji Ekologicznej Symbioza”.

Zapraszamy już 18 i 19 września. Wcześniej polecamy zapoznanie się z informacjami dotyczącymi rezerwacji i dokładnym programem.

Park im. dra Henryka Jordana w Krakowie, fot. K. Schubert MIK 2021

MAŁOPOLSKI INSTYTUT KULTURY W KRAKOWIE, ul. 28 Lipca 1943 17c, 30-233 Kraków, tel.: +48 12 422 18 84, 631 30 70, 631 31 75, NIP: 675 000 44 88 | Projekt i wykonanie | Polityka prywatności | Jeśli nie oznaczono inaczej, wszystkie materiały na stronie są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 4.0. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Małopolskiego Instytutu Kultury.