przeskocz do treści

Dni Dziedzictwa 2021

Zapraszamy na XXIII edycję Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego, zatytułowaną przewrotnie „W ruchu”. Na przekór stagnacji, którą przyniósł nam ubiegły rok, w tej edycji chcemy zaprezentować różne aspekty mobilności, za którą tak bardzo tęsknimy. 

Sport, turystyka, pielgrzymowanie, aktywność fizyczna… ale także ruch nieoczywisty, jak obrót pieniądza i przesyłek pocztowych – to tylko część tematów, które poruszymy podczas wrześniowych podróży. Zapraszamy do ośmiu zabytków, w formule mieszanej – będziemy kursować między ekscytującymi miejscami w Krakowie i Małopolsce a… ekranem.

Na gości Dni czekać będą gospodarze i przewodniczki (ekspertki i pasjonaci), którzy przygotowali niepowtarzalne opowieści. Zwiedzaniu i oprowadzaniom towarzyszyć będzie bogaty program – wystawy, gry i zabawy na świeżym powietrzu, warsztaty dla dzieci, pokazy i rajd rowerowy. 

Jak co roku przygotowaliśmy też unikalną książkę o prezentowanych miejscach i ich historii. Tym razem napisała ją Barbara Sadurska – autorka nagradzanego tomu Mapa.

XXIII Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego. W ruchu 
11–12 września 2021 – trasa małopolska 
Droga żelazna nr 103 – stacja w Regulicach 
Fabryka Lokomotyw „Fablok” w Chrzanowie
Pałac Thetschlów w Jaszczurowej
Muzeum Turystyki Górskiej na Markowych Szczawinach w Zawoi – filmowe oprowadzanie online

18–19 września 2021 – trasa krakowska 
Kasa Oszczędności Miasta Krakowa
Kościół i klasztor Pijarów w Krakowie
Park im. dra Henryka Jordana w Krakowie
Poczta Główna w Krakowie – filmowe oprowadzanie online

MAŁOPOLSKI INSTYTUT KULTURY W KRAKOWIE, ul. 28 Lipca 1943 17c, 30-233 Kraków, tel.: +48 12 422 18 84, 631 30 70, 631 31 75, NIP: 675 000 44 88 | Projekt i wykonanie | Polityka prywatności | Jeśli nie oznaczono inaczej, wszystkie materiały na stronie są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 4.0. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Małopolskiego Instytutu Kultury.